Do barů milovníka zvířat je kožešinám vstup zakázán!

Drahý kožich rozhodně nebude vaší vstupenkou na kobereček barů Johnnyho Barounise v East Side.  Naopak vám návštěvu doslova znemožní.

Pan Barounis, majitel podniků na Upper East Side, Lower East Side and v East Village, odmítá ve svých barech hostit příznivce pravých kožichů, kteří v nich přijdou oblečeni.

Jednapadesátiletý vegetarián si vysloužil mnoho obdivu, avšak sklidil i nespočet kritiky kvůli svému postoji proti krutosti, kterým prověřuje příchozí zákazníky ve svých barech po více než deset let.

„Je to něco, co jsem dělal celý svůj život,“ řekl Barounis, obyvatel z Upper West Side, mezi jehož bary patří i bar Lower East Side Revisio a galerii Black Room.

„Vždy jsem byl proti lovu zvířat a proti kožešinám.“

Jak se s příchodem večera plní jeho hojně navštěvované bary, obsluha u dveří se dotazuje příchozích hostů na pravost jejich kožichů a dokonce se nebojí kožich prozkoumat, když se jim nezdá pravost jeho původu.

„Říkáme lidem, že jsou u nás vítaní, ale svůj kožich musí nechat venku,“ říká Barounis, zatímco sedí v Revision na B Avenue na 14. ulici, která je vybavena nábytkem z recyklovaných materiálů.

Zvířata, která jsou chována pro kožešiny, jsou často zavřena v malých klecích jako slepice ve velkochovu a jsou usmrcována udušením, elektrickým proudem, plynem nebo otrávením, jak uvádí PETA, jejíž členem je i Barounis.

„Zatímco většina návštěvníků si je vědoma našeho základního pravidla, někteří z nich byli naopak velice zaskočeni. Minulou zimu se jedna paní v Black Room velmi urazila, když jí byl odepřen vstup dovnitř kvůli jejímu kabátu.“

„Zavolala policii a ta ji málem zatkla za falešný poplach,“ uvedl Barounis, který také vlastní Aukční dům Fetch na Upper East side.

Nejde pouze o krutost, která Barounise přiměla k takovémuto jednání, ale to, že se smrt zvířat považuje za společenský symbol, přidává na jeho frustraci.

„Nejspíš se opravdu cítila dotčeně – když zavolala policii, protože ji do baru nikdo s jejím kožešinovým kabátem nepustil,“ řekl, porovnávajíc to k „nošení trofeje.“

Avšak většina návštěvníků je svolná a chápavá, když je jejich oblečení zamítnuto.

Další žena, která se chtěla napít v baru Black Room, se skromnému pravidlu pro vstup přizpůsobila a zkrátka si svůj kožich sundala.

„Sundala si ho a pověsila ho do kouta v chodbě,“ řekl Barounis s tím, že si pro něj po večeru žena zašla.  „Vůbec se za to nestyděla a neotálela.“

Je to teprve dvanáct let, co Barounis posunul své přesvědčení o krok dál a stal se spolu se svou ženou vegetariánem.