Nové představení kosatek dělá ze SeaWorld vykopávku

Kéž by existoval způsob, jak zažít majestátnost a úžasnost kosatek, aniž bychom je drželi uvězněné v maličkých nádržích mořských parků. A jo, vlastně existuje.

Pro nás, kteří toužíme po letmém pohledu na tato ikonická zvířata bez toho, abychom podporovali ty, kdo vydělávají na jejich zajetí, jsou výlety za kosatkami ideálním řešením. Ale teď se pro milovníky zvířat, kteří nemají možnost naskočit na loď a potkat se s nimi v divočině, objevila ještě další možnost – díky této neuvěřitelné kosatčí reality show.

Tento pohlcující virtuální zážitek umožnila společnost INDE, která vyvíjí „rozšířenou realitu, virtuální realitu, zachycení pohybu, počítačové vidění a robotiku, aby vytvořila další generaci platform, které změní způsob, jakým lidé reagují na obsah“. Scény jako ta nahoře obsahují počítačové obrazy překrývané těmi skutečnými, jejich kombinace je pak před divákem promítána na obrazovku v reálném čase.

Systémy rozšířené reality INDE se již objevily v muzeích a zoo po celém světě – čímž lidem umožnily zažít zvířata způsobem, jaký by nikdy ani nebyl dříve možný bez toho, aby zvířata musela být v zajetí.

Tak co, SeaWorld?

převzato z onegreenplanet