První den lovu zabito 117 medvědů

Toto pondělí začal lov medvědů v New Jersey. Ten letošní začal stejně jako loňský: prvního zabitého medvěda přivezl na mysliveckou správu v Sussex County stejný člověk jako loni.

Marc Beardslee uvedl, že si ani nestihnul otevřít termosku, než zastřelil medvěda na soukromém pozemku ve Spartě.

„Měl jsem štěstí, že jsem se na posed dostal dost brzy ráno, dávno před východem slunce,“ řekl Beardslee. „Pán mi požehnal šancí hned z rána.“

Beardslee byl také prvním lovcem, který v roce 2014 jako první dovezl medvěda na kontrolní stanici ve Fredonu. V obou případech použil brokovnici.

Úředníci uvedli, že do 17. pondělní hodiny bylo přivezeno 117 těl medvědů.

Zástupci státní správy jsou přesvědčeni, že každoroční lov je důležitou součástí jejich plánu na kontrolu medvědů; uvádí, že je potřeba k řízení populace a pomáhá chránit životní prostředí. Nadále ale vyvolává odpor ochránců zvířat a dalších kritiků, kteří podotýkají, že jde o nehumánní a nepotřebný zásah.

Zhruba dva tucty protestujících se shromáždily před kontrolní stanicí. Mezi nimi byl i Jerome Mandel, který uvedl, že proti lovu medvědů protestoval během volebního období už tří guvernérů.

„Tohle celé je jen legalizovaná vražda,“ prohlásil.

Úřady nedávno rozšířily oblasti, kde bude lov během šestidenní události umožněn. Letos bude povolen v celých okresech nebo jejich částech v Hunterdon, Passaic, Morris, Somerset, Sussex a Warren a v částech okresů Bergen a Mercer.

„Protože na severozápadě státu máme docela hustou populaci, přesouvají se a rozšiřují své oblasti,“ uvádí Carole Stanko, zastupující vedoucí Úřadu pro myslivost Ministerstva pro ochranu životního prostředí. „Byli spatřeni ve všech okresech New Jersey.“

Během loňského lovu zabili lovci 272 medvědů.

New Jersey se k lovu medvědů vrátilo v roce 2003 po více než 30 letech.

převzato z philly