Do pořadníku na zastřelení 16 ze zbývajících 30 norských vlků je přihlášeno již více než 11 000 lidí.

Předpokládá se, že psi jsou potomci vlků – ale podle toho, jak odlišně lidé k psům a vlkům přistupují, by vás toto spojení ani nenapadlo. Zatímco si psi užívají luxusu teplého domova, spousty pamlsků, pomazlení od každého, koho potkají, a mnoho jiných úžasných věcí, jejich vlčím bratrancům se nedostává ani JEDNOHO vstřícného gesta. Místo toho jsou systematicky vybíjeni. Až k úplnému vyhubení.

Dostala se k nám zpráva, že už více než 11571 lidí se v Norsku zaregistrovalo k odlovu 16 vlků. Mohla by tak nastat situace, kdy se o zabití jediného vlka bude snažit přes 732 lidí. V zemi zbývá celkem pouze zhruba 30 divokých vlků a ačkoliv mají vymezená místa výskytu, není výjimkou, že tyto chráněné oblasti opouštějí (nemají samozřejmě tušení, kde se mohou, či naopak nesmějí pohybovat). Tohle s největší pravděpodobností nebude hrát v jejich prospěch.

Pravděpodobně se divíte, jak by Norsko vůbec něco takového mohlo dopustit…bohužel, podle The Guardian „je rozhodnutí k vydání loveckých licencí zapříčiněno snahou ochránit dobytek“. Přesně tak, těch 16 vlků jistě představuje „vážnou“ hrozbu tisícům kusům dobytka, které se v zemi nacházejí. Aby napáchali nějaké vážnější škody, museli by to být sice vlci-terminátoři, ale co my můžeme vědět…

Vlci jsou vrcholovými predátory, kteří hrají obrovskou roli v udržování ekosystému v rovnováze. Když byli v Yellownstonském národním parku vyhubeni, vymkly se populace menších zvířat kontrole a vypásly křoviny, což v důsledku vedlo k erozi půdy a dalším závažným problémům. Říká se tomu dominový efekt právě proto, že výsledkem je kolaps všeho. Zatímco dobytek se může z krátkodobého hlediska zdát „cennějším“, v dlouhodobém horizontu jsou vlci těmi, kdo drží ekosystém pohromadě.

Pokud Norsko zdecimuje zbývající vlčí populaci, mělo by vzít v úvahu skutečnou cenu, kterou může zaplatit. Pokud se ptáte na náš názor…není to zrovna chytrý krok.

Pokud si myslíte, že je to šílené, stejně jako si to myslíme my, sdílejte tento příspěvek. Vlci celého světa zoufale potřebují vaši podporu. Čím víc lidí bude vědět o tom, jak moc jsou vlci DŮLEŽITÍ, tím spíše tento nesmyslný hazard skončí!

převzato z onegreenplanet