Indie plánuje vysázet 2 miliardy stromů podél dálnic, aby zlepšila kvalitu vzduchu

Odlesňování je problém, který nás ovlivňuje všechny. Odhaduje se, že je každou minutou na světě vykácena lesní oblast o velikosti fotbalového hřiště, povětšinou kvůli zemědělství nebo dřevařskému průmyslu. Není překvapením, že si toto nevázané odlesňování vybírá svou daň.

Lesy jsou plícemi planety a zásobují nás kyslíkem. Také pomáhají mírnit klima a počasí, nemluvě o tom, že bezpočet druhů je nazývá svým domovem. Sečteno a podtrženo, pokud budeme i nadále o lesy přicházet, nevěští to pro naši budoucnost nic dobrého.
Dobrou zprávou je, že mnoho lidí si začíná uvědomovat skutečnost, že když zmizí naše lesy, bude je pravděpodobně následovat mnoho druhů, včetně nás, a tedy podnikají úžasné pozitivní kroky, aby dosáhli změny.

Jeden podivuhodný příklad takového činu přichází z Indie. Indické Ministerstvo pro rozvoj venkova se rozhodlo vypořádat se s dvojitým problémem špatné kvality vzduchu a nezaměstnanosti mladých pomocí průkopnického plánu – vysadit přes dvě miliardy stromů podél dálnic.

Stromy pokryjí oblast 62137 mil a vytvoří více než 300 tisíc pracovních míst pro mladé Indy – výhra pro planetu i lidi!

Nabídnout mladým lidem práci ve prospěch místního životního prostředí je skvělým způsobem, jak jim vštípit smysl odpovědnosti za budoucnost planety. Nemluvě o tom, že stromy podél těchto dálnic dramaticky vylepší kvalitu vzduchu.

Studie provedená ve Velké Británii zjistila, že stromy jsou zvláště vhodné při snižování částicového znečištění. V některých případech bylo zjištěno, že domovy, které měly na dvorcích břízy, dosáhly o 65 procent menší koncentrace kovových částic a o 50 procent méně prachu.  S přídavkem dvou miliard stromů podél 62137 mil dálnic je možnost lepší kvality vzduchu neodvratná.

Můžeme jen doufat, že tento úžasný plán inspiruje i další státy světa k podobným činům.

převzato z onegreenplanet