Vítězství pro zvířata! Kikkoman se zavazuje ukončit testování sójové omáčky na zvířatech

Po důrazné kampani PETA, která zahrnovala více než 100 000 protestních emailů, bezpočet kritických postů na sociálních médiích, uštěpačných mediálních příběhů a telefonních smrští, se Kikkoman – nejoblíbenější výrobce sójové omáčky v USA a Japonsku – rozhodl ukončit svou odvěkou praktiku testování na zvířatech. Společnost ohlásila, že „Kikkoman se zavázal, že už nebude probíhat žádné další testování na zvířatech“.

Nová politika, kterou společnost zveřejnila na svých webových stránkách, uvádí:

Nyní se Kikkoman zavazuje využívat k testování bezpečnosti našich produktů, kdy využíváme biologické metody, nezvířecí postupy. Kikkoman představuje a vyvíjí nezvířecí metody testování a napříč všemi svými produktovými řadami neprovádí žádné testy na zvířatech.

Po dobu více než 15 let prováděl Kikkoman testy na zvířatech, při kterých byla zvířata rozřezávána, nuceně krmena sójou a dalšími potravinovými produkty, zasahována radiací a stínána jen kvůli pochybným zdravotním tvrzením – včetně těch o sexuálním chování – i přesto, že úřady jasně prohlásily, že testy na zvířatech nemohou být použity jako zdůvodnění tvrzení o lidském zdraví ohledně jídla.

Odsouhlasením zákazu testů na zvířatech a zavázáním se k vývoji nezvířecích testovacích metod se Kikkoman nyní stal vzorem pro ostatní potravinové a nápojové společnosti, které stále provádí testy na zvířatech i přesto, že jsou dostupné humánnější a přesnější metody.

Kikkoman se přidává k rostoucímu seznamu společností – včetně PepsiCo, Coca-Cola, Barilla, Ito En, Welch’s, Lipton a Ocean Spray – které spolupracují s PETA na ukončení testů na zvířatech.

převzato z PETA