Chlapec se vzepřel škole, aby zachránil tu, kterou má rád

Bruno Barba, šestnáctiletý středoškolák, se zúčastnil programu Future Farmers of America (Budoucí farmáři Ameriky), který spočívá v tom, že studenti pečují o „hospodářská“ zvířata. Na konci programu studenti vezmou zvířata na státní nebo krajský veletrh, kde je obvykle prodají na porážku.
980x (3)
Bruno se s Lolou seznámil v březnu a okamžitě si k této hravé milující slečně vytvořil silné pouto. „Byla jako můj nejlepší přítel,“ popisuje Bruno, jak ho Lola utěšovala, když byl rozrušený a lehala si na zem, aby jí mohl podrbat bříško. Protože nechtěl, aby jeho nová společnice byla zabita, kontaktoval v červnu azyl Farm Sanctuary se žádostí o pomoc. Pro Lolu našli místo v azylu v Orlandu, šest hodin od Brunova domu. Lola do azylu dorazila na začátku července a mezi místní rezidenty hned zapadla.


„Lola je milá a hravá,“ říká Alicia, koordinátorka azylu. „Hrozně ráda běhá nahoru a dolů z kopce a nahání a pošťuchuje bowlingovou kouli, kterou má ve své ohradě. Neustále se všemi mluví – s pečovateli, stážisty a ostatními prasaty.“ Alicia dodává, že je Lola „úplně posedlá“ slámou ve stodole a miluje, když se do ní může zavrtat.